تبدیل شدن به یک مدیر سیستم لینوکس - Become a Linux System Administrator

مسیر آموزشی تبدیل شدن به یک مدیر سیستم لینوکس - Image of Learn Path Become a Linux System Administrator
تبدیل شدن به یک مدیر سیستم لینوکس Become a Linux System Administrator
این مسیر یادگیری به متخصصان فناوری اطلاعات کمک می‌کند تا مهارت‌های مدیریت سیستم لینوکس را که برای مدیریت و حفظ محیط لینوکس نیاز دارند، توسعه دهند. با شروع یک مرور کلی و نصب، می‌توانید به مدیریت بسته‌ها، پوسته‌ها و فرآیندها و مهارت‌ها و ابزارهای متوسط و پیشرفته لینوکس بروید.
Become a Linux System Administrator
This learning path helps IT pros develop the Linux system administration skills they need to manage and maintain a Linux environment. Beginning with an overview and installation, you can progress to package management, shells and processes, and intermediate and advanced Linux skills and tools.
مدت زمان: 24h 50m
تعداد دوره ها: 12
مجموع قیمت: (۳۲۳۰۰۰)
قیمت با 30% تخفیف : ۲۲۶۱۰۰
تعداد مدرسین: 3
برای خرید این مسیر آموزشی باید وارد حساب کاربری خود شوید.
 • 1
  دوره آموزشی دوره آموزشی بررسی و نصب کردن لینوکس - Image of Course Linux: Overview and Installation 2 ساعت بروز شده
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی بررسی و نصب کردن لینوکس

  Linux: Overview and Installation

  لینوکس اصطلاحی است که اخیراً بیشتر می شنویم، اما چیست؟ در این دوره، مربی Grant McWilliams توضیح می دهد که لینوکس چیست و چه تفاوت هایی با سایر سیستم عامل ها دارد، سپس نحوه نصب آن را روی یک ماشین مجازی و استفاده از آن مرور می کند. Grant درباره لینوکس و تاریخچه آن به شما می گوید و به شما یک مرور کلی از نسخه های موجود Linux را می دهد - توزیع نامیده می شود. وی از مجازی سازی استفاده می کند، از جمله نحوه نصب VirtualBox و ایجاد یک ماشین مجازی در VirtualBox. پس از ایجاد و بهینه سازی ماشین مجازی خود، Grant مراحل نصب و پیکربندی Enterprise Linux، از جمله دسک تاپ GNOME 3 را انجام دهید. وی در پایان با مشاوره مفیدی در مورد چگونگی نصب نرم افزار محبوب از مخازن شخص ثالث در Linux و نحوه شخصی سازی دسک تاپ GNOME 3 خود نتیجه گیری می کند.

 • 2
  دوره آموزشی دوره آموزشی یادگیری خط فرمان لینوکس - Image of Course Learning Linux Command Line 3 ساعت
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی یادگیری خط فرمان لینوکس

  Learning Linux Command Line

  دانش خط فرمان لینوکس برای هر کسی که از این سیستم عامل منبع باز استفاده می کند بسیار مهم است. برای بسیاری از وظایف، کارآمدتر و انعطاف پذیرتر از یک محیط گرافیکی است. برای مدیران، نقش حیاتی در پیکربندی مجوزها و کار با فایل ها ایفا می کند. در این دوره آموزشی، اسکات سیمپسون، مدرس با تجربه، اصول اولیه راه اندازی محیط شما و کار با خط فرمان لینوکس را با استفاده از پوسته Bash مورد بحث قرار می دهد. او روی دستورات عملی لینوکس با مثال هایی تمرکز می کند که به شما کمک می کند در ساختار فایل و پوشه پیمایش کنید، متن را ویرایش کنید و مجوزها را تنظیم کنید. اسکات همچنین برخی از ابزارهای خط فرمان رایج مانند grep، awk و sed و برنامه های خط فرمان مانند ویرایشگرهای متن nano و Vim را مورد بحث قرار می دهد. او تغییر مسیر خروجی و متغیر PATH را پوشش می‌دهد، سپس به شما نگاهی به موضوعات پیشرفته‌تر می‌دهد. این دوره با نگاهی به نحوه نصب و به روز رسانی نرم افزار با مدیر بسته به پایان می رسد.

 • 3
  دوره آموزشی دوره آموزشی لینوکس: فایل ها و مجوزها - Image of Course Linux: Files and Permissions 3 ساعت بروز شده
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی لینوکس: فایل ها و مجوزها

  Linux: Files and Permissions

  وقتی صحبت از مدیریت ایمن سرورهای لینوکس می شود، مجوزها و کنترل دسترسی بسیار مهم هستند. در این دوره، مربی علوم کامپیوتر و علاقه مند به لینوکس، گرانت مک ویلیامز، نحوه مدیریت پرونده ها و دایرکتوری ها، ایجاد پیوندها و تنظیم مجوزها را در Enterprise Linux 8 توضیح می دهد. وی همچنین نحوه اعطا یا لغو دسترسی به پرونده ها و دایرکتوری ها را برای کاربران و گروه ها و همچنین نحوه تنظیم بیت های ویژه برای تشدید امتیاز، فهرست های قابل نوشتن جهانی و وراثت مجوز را نشان می دهد.

 • 4
  دوره آموزشی دوره آموزشی لینوکس: مدیریت بسته برای CentOS - Image of Course Linux: Package Management for CentOS 2 ساعت
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی لینوکس: مدیریت بسته برای CentOS

  Linux: Package Management for CentOS

  نحوه مدیریت کارآمد هزاران نرم افزار قابل نصب همراه با CentOS Linux را کشف کنید. در این دوره آموزشی، با انتخاب های بسته نرم افزاری لینوکس – از جمله Debian و RPM – آشنا شوید و یاد بگیرید که چگونه بسته ها را با RPM و Yum مدیریت کنید. گرنت مک ویلیامز، مدرس علوم کامپیوتر و علاقه‌مند به لینوکس، نحوه استفاده از ابزارهای RPM را برای جستجو در پایگاه داده بسته، نظارت بر سیستم فایل خود با استفاده از مدیر بسته برای هر فایلی که تغییر کرده است، و با افزودن مخازن شخص ثالث به CentOS، به میزان زیادی گسترش می‌دهد. به علاوه، او عیب‌یابی ابزارهای نصب نرم‌افزار شما را پوشش می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که سیستم شما به خوبی کار می‌کند. اهداف یادگیری فاکتورهایی را که باید قبل از دانلود بسته نرم افزاری لینوکس از اینترنت بررسی شوند، فهرست کنید. آنچه را که باید قبل از نصب نرم افزار از منبع انجام شود ذکر کنید. تفاوت اصلی بین یک مدیر بسته محلی و یک مدیر مبتنی بر مخزن را بیان کنید. آنچه را که می خواهید در خط فرمان برای تغییر فرمت پرس و جو rpm مشخص کنید، بنویسید. توضیح دهید که چگونه یک مشتری Yum می داند چه نرم افزاری را می توان نصب کرد. مشخص کنید که کدام فایل های پیکربندی مخزن Yum دایرکتوری ذخیره شده اند.

 • 5
  دوره آموزشی دوره آموزشی لینوکس: پوسته ها و فرآیندها - Image of Course Linux: Shells and Processes 3 ساعت بروز شده
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی لینوکس: پوسته ها و فرآیندها

  Linux: Shells and Processes

  در حالی که سیستم عامل لینوکس با یک رابط گرافیکی دسکتاپ مانند ویندوز یا macOS کار می کند، با لینوکس، بیشتر مدیریت سیستم در پوسته انجام می شود. استفاده از خط فرمان در پوسته به شما این قدرت را می‌دهد که کارهایی را انجام دهید که با استفاده از روش‌های دیگر دشوارتر هستند، بنابراین داشتن درک کامل از نحوه استفاده از پوسته می‌تواند به شما کمک کند سریع‌تر کار کنید و بهره‌وری بیشتری داشته باشید. در این دوره، Grant McWilliams مقدمه ای بر خط فرمان لینوکس ارائه می دهد. او به شما یاد می دهد که چگونه پوسته خود را سفارشی کنید، و برخی از ترفندها و میانبرهای قدرتمند پوسته را نشان می دهد که می توانند سرعت و کارایی شما را با استفاده از خط فرمان افزایش دهند. Grant همچنین نحوه ایجاد ابزارهای مدیریت پیچیده را با کنار هم قرار دادن دستورات ساده تر با استفاده از لوله های نامگذاری شده و بدون نام و تغییر مسیرها توضیح می دهد. نحوه شروع، توقف و پایان فرآیندها؛ و نحوه برنامه ریزی مشاغل یک بار مصرف و مشاغل تکراری و موارد دیگر.

 • 6
  دوره آموزشی دوره آموزشی لینوکس: پیکربندی شبکه - Image of Course Linux: Network Configuration 2 ساعت
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی لینوکس: پیکربندی شبکه

  Linux: Network Configuration

  شبکه یک سرویس اساسی در سیستم لینوکس است. گرچه لینوکس گسترده است، روشهای زیادی برای پیکربندی تنظیمات شبکه وجود دارد. در این دوره، مربی اسکات سیمپسون نحوه پیکربندی تنظیمات شبکه در سیستم هایی که دارای انواع توزیع لینوکس هستند را نشان می دهد. او اصول اولیه پیکربندی شبکه مانند ابزارهای مدیریت پیکربندی و رابط های شبکه را مرور می کند. اسکات ابزارهای پیکربندی شبکه دستی، مانند ifconfig، دستور ip، DHCP و موارد دیگر را پوشش می دهد. او نحوه پیکربندی شبکه ها با استفاده از ifupdown، NetworkManager، Netplan و systemd-networkd را توضیح می دهد. به علاوه، اسکات به نام میزبان، پیکربندی فایروال و نظارت بر فعالیت پورت شبکه می پردازد.

 • 7
  دوره آموزشی دوره آموزشی لینوکس: دسکتاپ و دسترسی از راه دور - Image of Course Linux: Desktops and Remote Access 2 ساعت
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی لینوکس: دسکتاپ و دسترسی از راه دور

  Linux: Desktops and Remote Access

  آیا می خواهید کارآمدترین راه را برای کار در محبوب ترین محیط های دسکتاپ، شبیه سازهای ترمینال، و پوسته های مورد استفاده برای دسترسی و مدیریت سیستم های لینوکس، چه به صورت محلی و چه از راه دور، پیدا کنید؟ در این دوره، مدرس Grant McWilliams مفاهیم کلیدی و دستورات ضروری را برای تقویت مجموعه مهارت های شما به عنوان یک مدیر سیستم لینوکس پوشش می دهد. گزینه های رابط کاربری گرافیکی مانند X.org، Wayland، GNOME 3، XFCE، MATE، Cinnamon، و KDE و همچنین ابزارهای دسترسی از راه دور مانند X، RDP، و Team Viewer را کاوش کنید. با مزایا و معایب دسترسی به خط فرمان از راه دور از سیستم عامل های Windows، macOS، iOS و Android آشنا شوید. توجه: این دوره به عناصر بخش دستورات ضروری آزمون مدیر سیستم گواهی شده بنیاد لینوکس (LFCS) نگاشت می شود. درباره گواهینامه LFCS در https://training.linuxfoundation.org/certification/lfcs اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 • 8
  دوره آموزشی دوره آموزشی لینوکس: مدیریت کاربر و گروه - Image of Course Linux: User and Group Management 1 ساعت بروز شده
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی لینوکس: مدیریت کاربر و گروه

  Linux: User and Group Management

  سرورهای لینوکس اغلب شامل هزاران کاربر و فایل کاربر هستند. اگر کاربران در گروه‌ها قرار بگیرند، نگهداری آسان‌تر است، اما تنها در صورتی که محدودیت‌های گروه‌ها به درستی درک و مدیریت شوند. در این دوره، مدرس Grant McWilliams به شما نشان می دهد که چگونه کاربران و گروه های لینوکس را با استفاده از ابزارهای خط فرمان مدیریت کنید. درباره احراز هویت کاربر لینوکس و خط‌مشی‌های حساب بیاموزید. نحوه ایجاد، تغییر، و حذف هر دو حساب کاربری و گروه، و همچنین اختصاص دادن کاربران به گروه‌ها، قفل کردن حساب‌ها و گذرواژه‌ها و بازنشانی اجباری رمز عبور را بیاموزید. با استفاده از گذرواژه‌های گروهی، تغییر به کاربر فوق‌العاده، و تقویت مهارت‌های مدیریتی خود با sudo، در حالی که برای مراحل بعدی خود به‌عنوان مدیر سیستم لینوکس آماده می‌شوید، امتیازات را افزایش دهید.

 • 9
  دوره آموزشی دوره آموزشی لینوکس: اطلاعات سیستم و ابزارهای ساختار دایرکتوری - Image of Course Linux: System Information and Directory Structure Tools 1 ساعت
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی لینوکس: اطلاعات سیستم و ابزارهای ساختار دایرکتوری

  Linux: System Information and Directory Structure Tools

  مدیریت سیستم عامل لینوکس می تواند یک کار پیچیده باشد. در این دوره آموزشی، گرنت مک ویلیامز، مربی و علاقه‌مند به لینوکس، به ساختار دایرکتوری لینوکس می‌پردازد و مقدمه‌ای در مورد ابزارهای اولیه و ویرایش متن خط فرمان در اختیار شما قرار می‌دهد. او پرس و جو از سیستم عامل برای سخت افزار، سیستم عامل و اطلاعات کاربر را پوشش می دهد. او نحوه شناسایی دایرکتوری ها، کشف هدف هر دایرکتوری و نحوه پیمایش و جستجو در سیستم فایل لینوکس با استفاده از دستورات را توضیح می دهد. به علاوه، نحوه بایگانی و فشرده‌سازی فایل‌ها را با استفاده از gzip، tar، و ابزارهای دیگر، و ویرایش فایل‌ها با استفاده از ویرایشگرهای متن Vim و nano بیاموزید. اهداف یادگیری تفاوت بین گزینه –help و خروجی فرمان man را تشخیص دهید. تعریف کنید که دستور uptime برای چه مواردی استفاده می شود. دستور بیشتر را با دستور کمتر مقایسه کنید. بگویید کدام الگوریتم فشرده سازی در دستور tar تعبیه شده است. بنویسید که تمام فایل های سیستم عامل در لینوکس کجا ذخیره می شوند. سه مد را در vi فهرست کنید.

 • 10
  دوره آموزشی دوره آموزشی لینوکس: خدمات اشتراک گذاری فایل - Image of Course Linux: File Sharing Services 1 ساعت
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی لینوکس: خدمات اشتراک گذاری فایل

  Linux: File Sharing Services

  قابلیت همکاری در قلب اشتراک فایل است. توانایی راه اندازی و پیکربندی محیط هایی برای پشتیبانی از روش های استاندارد به اشتراک گذاری فایل برای مدیران سیستم ضروری است. این دوره بر یادگیری نحوه دسترسی به داده ها در سراسر شبکه ها با استفاده از سیستم ها و پروتکل ها، یعنی FTP (پروتکل انتقال فایل)، CIFS (سیستم فایل اینترنتی رایج) و NFS (سیستم فایل شبکه) تمرکز دارد. بیاموزید که چگونه با مدیریت انواع مختلف دسترسی کاربر - از گروه‌های غیرقابل اعتماد گرفته تا احراز هویت چند کاربره در Active Directory - و آزمایش فایروال‌ها، داده‌ها را ایمن نگه دارید. این دوره همچنین ایجاد اتصالات محلی و راه دور، کار با ذخیره سازی، استفاده از راه حل های مبتنی بر میزبان، عیب یابی مشکلات و موارد دیگر را بررسی می کند. اهداف یادگیری پیکربندی سرور FTP ایمن سازی سرور FTP مدیریت کاربران و دسترسی عیب یابی مشکلات FTP کار با Samba و CIFS/SMB افزودن اشتراک فایل گروهی اتصال به اشتراک گذاری در دامنه ویندوز کار با NFS نصب اشتراک NFS در هنگام بوت

 • 11
  دوره آموزشی دوره آموزشی لینوکس: سیستم های ذخیره سازی - Image of Course Linux: Storage Systems 3 ساعت
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی لینوکس: سیستم های ذخیره سازی

  Linux: Storage Systems

  مدیریت فضای ذخیره سازی در لینوکس شامل درک مفهومی حجم ها و پارتیشن ها، RAID و سیستم های فایل لینوکس و همچنین دانش عملی در مورد چگونگی انجام وظایف مهم مربوط به ذخیره سازی است. این دوره نحوه برخورد با این موضوعات و بسیاری از سناریوهای مختلف ذخیره سازی از جمله خوشه بندی، در دسترس بودن بالا و امنیت را نشان می دهد. کوین دانکوارد نشان می دهد که چگونه می توان سیستم های فایلی از جمله ext4، XFS، و Btrfs را ایجاد، سوار کردن/جدا کردن و قالب بندی کرد. از Logical Volume Manager (LVM) استفاده کنید. اعمال امنیت با SELinux و لیست های کنترل دسترسی. فضای تعویض؛ پشتیبان گیری و بازیابی حافظه لینوکس؛ و با سیستم های فایل شبکه ای – توزیع شده، خوشه ای و مبتنی بر FUSE – مانند SSHFS کار کنید. اینها مهارت‌های ضروری برای هر مدیر لینوکس است، به‌ویژه کسانی که می‌خواهند گواهینامه مدیر سیستم گواهی شده بنیاد لینوکس (LFCS) داشته باشند. اهداف یادگیری پارتیشن بندی ذخیره سازی ایجاد، نصب و جداسازی فایل سیستم ها قالب بندی فایل سیستم ها ساخت حجم با LVM افزودن امنیت ذخیره سازی مدیریت فضاهای مبادله پشتیبان گیری و بازیابی سیستم های ذخیره سازی لینوکس کار با فایل سیستم های تحت شبکه مانند NFS و SSHFS

 • 12
  دوره آموزشی دوره آموزشی لینوکس: هسته ها و ورود به سیستم برای مدیریت سیستم - Image of Course Linux: Kernels and Logging for System Administration 1 ساعت
  با زیرنویس فارسی و انگلیسی

  دوره آموزشی لینوکس: هسته ها و ورود به سیستم برای مدیریت سیستم

  Linux: Kernels and Logging for System Administration

  برای به دست آوردن درک جامع تر از لینوکس، برای مدیران سیستم بسیار مهم است که مکانیزم سیستم عامل در هسته آن – هسته لینوکس – را درک کنند. در این دوره آموزشی، یاد بگیرید که چگونه هسته های لینوکس را در CentOS 7 مدیریت کنید و بوت لودر GRUB، مقداردهی اولیه سیستم و ثبت سیستم را مدیریت کنید. Grant McWilliams نحوه رفع مشکل نصب لینوکس را با بوت شدن در هدف اضطراری توضیح می دهد و نشان می دهد که چگونه از systemd برای کمک به حفظ خدمات سیستم استفاده کنید. او وارد نسخه‌های هسته لینوکس می‌شود و نحوه به‌روزرسانی هسته و مدیریت ماژول‌های هسته را نشان می‌دهد. برای جمع بندی، او گزارش سیستم را پوشش می دهد، نحوه جستجو و چرخش فایل های گزارش، ماندگار کردن گزارش های مجله و استفاده از فیلترهای rsyslog را توضیح می دهد. اهداف یادگیری فرآیند بوت لودر لینوکس ایجاد یک ورودی منوی GRUB سفارشی بوت شدن در هدف اضطراری خدمات init لینوکس پایدار کردن خدمات systemd ساختار دایرکتوری هسته لینوکس به روز رسانی هسته مدیریت ماژول های هسته ثبت سیستم جستجو و چرخش فایل های گزارش

برای خرید این مسیر آموزشی باید وارد حساب کاربری خود شوید.
شما این مسیر آموزشی را با مدرسان زیر میگذرانید
عکس مدرس Scott Simpson - Image of Author Scott Simpson

Scott Simpson

اسکات از زمانی که حدوداً هفت سال داشت به وسایل کامپیوتری علاقه داشت، و بیشتر اوقات به دوستان، خانواده و غریبه ها طرز استفاده از آن ها را می آموخت. این سرگرمی کامپیوتری برای او تبدیل به شغل در Apple در دوره کالج شد، و بعد از اتمام مدرک فوق لیسانسش در تعلیم و تربیت از دانشگاه سن دیگو، مشغول سامان دهی بخش توسعه در Lynda.com به عنوان یک قسمت جدید ، کرده است. اسکات از ساختن web apps و کشف و بررسی تکنولوژی های جدید لذت می برد. می توانید او را در توییتر به آدرس scotty82@ پیدا کنید.

مشاهده پروفایل
عکس مدرس Kevin Dankwardt - Image of Author Kevin Dankwardt

Kevin Dankwardt

دکتر کوین دَنکواردت رهبر انجمن لینوکس و یک صاحب منصب شناخته شده در embedded Linux است و شخصی پر کار و فعال است. او در سال 1992 شرکت مشاوره و آموزش "K Computing" را تاسیس کرد. از آن موقع، این کمپانی در آموزش embedded Linux و مشاوره پیشرو است. دکتر دنکوادرت از سال 1992 درحوزه گسترده ایی از موضوعات ، نظیر برنامه نویسی device driver های لینوکس، مهندسی سیستم های embedded Linux، برنامه نویسی Linux real-time، مدیریت شبکه و سیستم لینوکس، برنامه نویسی Perl، برنامه نویسی ++C، برنامه نویسی موازی Unix ، برنامه نویسی Unix ، برنامه نویسی سیستم Unix و مدیریت شبکه Unix ، همچنین تعداد زیادی کلاس های اختصاصی پیوسته ، با شرکای فنی پیشرو در جهان آموزش و مشاوره ، ارائه، ایجاد و طراحی کرده است. دکتر دنکواردت دکتری خود را در رشته کامپیوتر از مرکز مطالعات پیشرفته کامپیوتر در دانشگاه لوییزیانا (Lafayette) کسب کرد، و به عنوان استاد یار در دانشگاه لوییزیانا tech فعالیت کرد، جایی که به عنوان رئیس موقت دپارتمان علوم کامپیوتر نیز خدمت کرد. او سخنگوی همیشگی در کنفرانس های مهم است و اغلب مقالاتی درباره موضوعات ساخت و توسعه لینوکس می نویسد. به علاوه، او ریاست کمیته آموزش کنسرسیوم Embedded Linux را به عهده داشت، و به عنوان سردبیر فعال در linuxDevices.com و ژورنال Embedded Linux فعالیت کرد، همچنین به عنوان رئیس فنی کنفرانس های Embedded Linux سرتاسر ایالات متحده و اروپا خدمت کرد. دکتر دنکواردت هم اکنون در "سیلیکون وَلی" زندگی و کار می کند جایی که در فعالیت های مختلف لینوکس از جمله تاسیس و اداره جلسات گروهی بیش از 2500 عضو تکنولوژی لینوکس "سیلیکون ولی" شرکت می کند.

مشاهده پروفایل
عکس مدرس Grant McWilliams - Image of Author Grant McWilliams

Grant McWilliams

گرنت مک ویلیامز مشاور کامپیوتر، سخنگوی عمومی، نویسنده فنی، استاد و توسعه دهنده نرم افزار است که تخصص او لینوکس و open source است. او 15 سال مدرس کالج بوده است و در bellevue، Shoreline community college و Edmonds Community college تدریس می کند. او همچنین آماده کننده آموزش سفارشی و برنامه آموزشی برای بویینگ، پاناسونیک، thales و 500 شرکت خوش شانس دیگر است. آموزش او روی open source و تکنولوژی های لینوکس متمرکز است. شرکت مشاوره او، Sound Linux Training and Counsulting و در ساخت راه حل ها با استفاده از تکنولوژی open source تخصص دارد و 25 سال است که در این بیزنس بوده است. این تکنولوژی ها شامل "سیستم های سرگرمی در پرواز" بر مبنای لینوکس وسکوهای Xen hypervisor سایز خیلی بزرگ تعبیه شده-نزدیک هم، همچنین کنترل امنیت فیزیکی و مجازی آسمان، تجهیزات الکترونیکی آزمایش نفوذ هستند.موضوعات سخنرانی های عمومی او شامل LinuxCon( نیواورلینز، 2013)، Xen Project User Summit(نیویورک، 2014) و LinuxFest Northwest ( بلینگهام، آفریقای غربی، 2004-2011). موفقیت های ویرایش و نگارش فنی او شامل نوشتن مستند سازی و man pages برای Citrix XenServer از طریق پروژه Xenapi Admin است.

مشاهده پروفایل